TikTok, avatarlar, Sizin İçin Sayfası için anahtar kelime filtreleme, grup sohbetleri, yalnızca sesli canlı yayınlar, canlı yayınlarda ekran paylaşımı ve Twitch benzeri abonelik özellikleri gibi bir dizi yeni özelliği test etmeye başladı.  Yakında karşımıza çıkması mümkün olan bu potansiyel özellikler sosyal medya analisti Matt Navarra tarafından fark edildi.

 

yukarıdaki örnekte görebileceğiniz gibi, avatar özelliği, daha sonra uygulama içinde düzenleyebileceğiniz bir yüz şablonu seçmenizize olanak veriyor. Daha sonra, uygulamada duygu ve tepki paylaşmanın yeni yollarını sağlayarak avatarınızın ifadelerini gerçek yüzünüze göre daha da çeşitli şekillerde uyarlayabileceksiniz.

Video avatarlarına ek olarak, TikTok  grup sohbet özelliği, canlı yayınlarda ekran paylaşımı ve içerik oluşturucu abonelikleri üzerinde çalışıyor.

 

Fakat sızan bu bilgileri değerlendirirken dikkat etmemiz gereken bir konu var. – TikTok’un yeni bir fikirle uğraşıyor olması, bunun uygulamada yayılacağı anlamına gelmiyor. Fakat, bu testlerden haberdar olmak platformun ileriye dönük planlarına  ve ne yöne evrilmeye çalıştğına ilişkin fikir sahibi olmamıza yardımcı olabilir.