NFT ile ilgili Twitter büyük bir adım daha atıyor. NFT profil doğrulamasını yapmak için bir süre önce kripto ekibi oluşturan platform, uzun süredir bir NFT görüntüleme seçeneğini test ediyor. sonunda Twitter bugun Twitter Blue kullanıcıları için iOS’ta NFT profil resmi özelliğini yayına aldı.

Twitter Blue, ayrıcalıklı özelliklere erişmek için twitterın ücretli bir abonelik hizmeti. Bugünden itibaren Twitter Blue kullanıcıları, profil resmi olarak NFT profil resmi seçme özelliğini kullanabilirler. kullanıcılar twitter blue hesapları ile crpto cüzdanlarını birbirine bağlayarak sahip oldukları NFT’leri profil resmi olarak seçebiliyorlar. NFT profil resimleri altıgen biçimde görüntüleniyor ve dokunulduğunda NFT hakkında bilgi veriyor.

 

 

Pazarlamacılar için Etkileri:

Twitter, Twitter Blue için iOS’ta NFT profil resimlerini kullanıma sunarken, böylesi ücretli bir özelliğe olan ilgiyi artırmayı hedeflediğini görüyorum. bu dijital pazarlama açısından Twitter’da yeni bir trendin işareti. Markaların ürün ve hizmetlerini tanıtmak için kripto ve NFT yaklaşımını kullandıklarını daha sık göreceğiz.